AhdipPasif Video Balun Verici
AhdipPasif Video Balun Verici
AhdipPasif Video Balun Verici

Pasif Video Balun Verici

Marka : Ahdip
Fiyat : ₺114,64  + KDV
KDV Dahil : ₺135,28
₺45,09 'den başlayan taksitlerle

Video balunlar hem çevredeki manyetik alanın etkilerinden korumak için hem de sinyali ve mesafesini güçlendirmek için kullanılmaktadır.

Video sinyalinin UTP kablolarla taşınmasına olanak sağlayan ve Balun olarak isimlendirilen ekipmanlar video sinyalinin kayıpsız olarak uzak mesafelere taşınmasını sağladıkları gibi UTP kabloların çok telli olması avantajı ile tek kablo ile 4 adet kamera görüntüsünün taşınmasına olanak sağlar.

Video balunun üç şekilde kullanılır. Aktif-Aktif , Pasif-Aktif ve Pasif-Pasif.

Video balunlar hem çevredeki manyetik alanın etkilerinden korumak için hem de sinyal güçlendirmek için kullanılmaktadır.

Video görüntüsünü UTP, Cat5, CAT6 kablolar sayesinde bakır kablo ile 2000 metreye kadar iletebilir.
Cat5 veya Cat6 gibi kablolar kullanılırsa hem sinyali güçlendirir hem de sistemin çevredeki manyetik alandan etkilenmesini engeller.

Video balun çifti kullanılarak UTP - Cat5/CAT6 Kablo ile renkli video sinyali 400 metre , Siyah-beyaz video sinyali 600 metre mesafeye sorunsuz aktarabilirsiniz.

Her kablo çiftini 1 kamera için kullanabilirsiniz. Böylelikle bir kablodan dört (4) kameranın görüntüsünü gönderebilirsiniz. Pasif balunlar a enerji vermenize gerek yoktur ama aktif balunlara 12v1A amperlik adaptör bağlamanız gerekir ( sadece balun u beslemek için gereklidir).

Kameraların enerjisini ise kesinlikle farklı bir kablodan göndermelisiniz.
Aynı kablodan göndermeniz durumunda görüntü Parazitlenmeye sebebiyet verebileceği için siyah/beyaz gelebilir, görüntü gelmeyebilir veya görüntü dalgalı gelebilir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan video balunlar işçilik ve kablo maliyetlerini oldukça düşürmektedir.Merak ettiğiniz tüm soru ve cevaplar için sitemizin sağ en üst köşesinde bulunan SORU – CEVAP kısmını inceleyebilir , 0(850) 850 25 80 Müşteri Hizmetlerimizden teknilk bilgi ve teklif alabilir, ya da sipariş verebilirsiniz…

Güveniniz için Teşekkür Ederiz..

Çerez Kullanımı