Güvenlik Sistemi Kurulum Sırasında ve Sonrasında Karşılaşabileceğiniz Bazı Sorunlara Ait Soru ve Cevapları İnceleyiniz.
Yaşadığınız Problemin Çözümüne Dair Cevabı Bulamadıysanız 0(850) 850 25 80 Müşteri Hizmetlerimizi Arayarak Teknik Destek Talep Edebilirsiniz.

 

AHD KAMERA SİSTEMİ SORUNLARI ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİ  
 

Kamera Görüntüsü Gelmiyor?
Öncelikle kayıt cihazınızın kaç megapiksele kadar çözünürlük desteklediğini kontrol ediniz. Kameranın BNC ve DC Jack bağlantılarını kontrol ediniz. Güvenlik kamera kablonuzun kırılmadığından ve kopmadığından emin olmak için voltaj ve görüntü ucundan ölçüm yapınız. Hala görüntü alamıyorsanız adaptörünüzün çalıştığına emin olunuz. Son olarak kameranın bağlı olduğu cihazın kanal modunun(AHD/TVI/CVI/CVBS) doğru olduğuna emin olunuz. Sorununuz çözülmediyse 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
Kameranın Gece Görüşünde Dalgalanma/Parazit Var?
Gece görüşünde parazit ve dalgalanma benzeri bir durum söz konusu ise gündüz görüntülerini detaylı inceleyiniz. Gündüz görüntülerinde bu tarz sorunlar dikkatli incelenince belli olmaktadır. Mevcutta sorunsuz çalışan kamera ile parazit yapan kameranın yerlerini değiştirdiğinizde sorun devam ediyorsa kamera kaynaklı değil tesisat kaynaklı sorunla karşı karşıyasınız demektir. Şayet gündüz görüntülerinde sorun yok ise sistemin geceye geçmesiyle birlikte daha fazla enerji çekimi olacağından sorununuz büyük bir ihtimalle adaptör besleme kaynaklıdır. Eğer gündüz görüntülerinde de aynı sorunu tespit ettiyseniz önceliğiniz kamera kablonuz olmalıdır. Kamera kablonuzun elektrik kablolarıyla temas etmediğine emin olunuz ve kameranız metal kasa ise doğrudan bir metalin demirin üzerine montaj yapılmadığına emin olunuz. Sorun hala devam etmekte ise BNC ve DC Jacklarını mutlaka değiştiriniz. Probleminiz hala devam ediyorsa kamera kablonuzu değiştirmeniz gerekebilir. Eğer tüm kameralarda bu sorun görülüyorsa kayıt cihazınız statik elektriğe maruz kalmadığına emin olmanız gerekmektedir ve mümkünse topraklama yapınız. Sorununuz çözülmediyse 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
Kamera Kayıt Cihazı Donuyor, Kasıyor?
Öncelikle kayıt cihazlarının neredeyse büyük bir çoğunluğu Harddisk kaynaklı donma ve kasma yapmaktadır. Cihazınızın içinde ki harddiski söküp, cihazınızı yeniden başlatınız. Kasma ve donma devam etmiyorsa ya mevcut harddiskiniz arızalıdır yada kayıt cihazınızın adaptörü diski beslemeye yetmiyordur. Bu işlemleri denediğinizde hala kasma ve donma şikayetiniz devam ediyorsa kayıt cihazınızın statik elektrik almadığına emin olmanız gerekir çünkü statik elektrik cihazın kasmasına donmasına sebep olabilmektedir. Sorununuz hala devam ediyorsa geriye cihazınızın yazılım kaynaklı olma ihtimali kalıyor. Sorununuz çözülmediyse 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
Kayıt Cihazı Harddiski Görmüyor?
Öncelikle elinizde farklı bir disk var ise onu takıp çalışıp çalışmadığını kontrol etmelisiniz. Yeni taktığınız diski de görmüyorsa cihazınız, kayıt cihazınızın adaptörünü değiştirerek tekrar deneyiniz. Disklerinizin tamir görmüş, yenilenmiş disk olmamasına özen gösterin. Sorununuz adaptör ve disk değiştirmenize rağmen devam ediyorsa 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
Güvenlik Kamerasından Ses Gelmiyor?
Kullandığınız cihaz ve kameranın aynı marka olmasına dikkat ediniz. Koaksiyel ses destekli kameralar ve cihazlar farklı ürünlerde sorun yaşatabilmektedir. Şayet kamera ve cihaz tarafımıza ait markalardan biriyse lütfen cihazınızın içinde bulunan “Genel Ayarlar” kısmından SES kısımlarının açık olduğuna emin olunuz. Yine aynı menüden “Local” yazan bölümü “Coaxiel” olacak şekilde değiştirip, değişiklikleri uygulayınız. Cihazınızı yeniden başlatınız. Hala ses gelmiyorsa son olarak monitörden kameranın kanalına tıklayarak “Hoparlör” işaretini açınız. VGA İle ses aktarılmamaktadır bu kısımı atlamayınız. Cep telefonunuzdan ve Televizyonunuzdan hala ses alamıyorsanız 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
Kamera Kayıt Cihazı İnterneti Görmüyor?
Bu tarz bir problemde ilk önceliğiniz bir bilgisayar ile kayıt cihazınızın ıp adresini internet explorer’a yazarak aratmanız ve giriş ekranının geldiğine emin olmalısınız. Şayet ıp adresinden cihazın giriş menüsü gelmiyorsa, mevcut cat6 kablonuzun sorunsuz çalıştığına , modemden “LAN” girişine takıldığına emin olmaktır. Her ihtimale karşı kayıt cihazınızın RJ45 girişi ve modeminizin LAN girişlerinde ki ince bakır telli RJ45 yuvalarında kırıklık, kopukluk , tellerde yamulma olmadığına emin olunuz. Tüm bunlar sorunsuz ise cihazınızın “Ağ Ayarları” kısmından “DHCP” yi etkin ederek, değişikliği kaydediniz. Sorununuz çözülmediyse 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
Kameralarımı Cep Telefonundan İzleyemiyorum?
Cihazınızın interneti gördüğüne emin olunuz. Ağ ayarlarınızdan “DHCP” etkin olması gerekir. “DNS1:8.8.8.8” ve “DNS2:8.8.4.4” ayarlarının Google güncel dns olduğuna emin olunuz. Mobil uygulamaya cihazınızın seri numarasını, kullanıcı adını ve şifresini doğru girdiğinize emin olunuz. Sorununuz çözülmediyse 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
Diespi Kayıt Cihazını Bilgisayardan CMS 3.0 ile Nasıl İzleyebilirim?
Bilgisayarınıza sitemizin “Teknik” bölümünde bulunan “ CMS 3.0 XVR VİEW “ programını yükleyiniz. Program açıldıktan sonra üst kısımda bulunan “ DeviceManage “ kısmını tıklayınız, açılan menüden öncelikle sol alt kısımda olan “ AutoSearch “ yazan yeri tıklayıp, ağınızda bulunan kayıt cihazlarını otomatik aratınız. Alt kısımda bulunan cihazın üzerine tıklayıp “ Add “ kısmını tıklayın ve açılan pencerede yer alan kullanıcı adı ve şifre bölümünü girerek “ Save “ deyiniz. Cihazınızı programa eklemeyi başardınız. Şimdi sol üst köşede yer alan “ Monitör “ kısmını tıklayıp , yine sol köşede yazan “ Root “ kısmında cihazınızı göreceksiniz. Cihazınızın üstüne tıklayarak ister kaliteli “Main Stream” ister akışkan şekilde “Sub Strem “ yazan kısmı seçtiğinizde görüntüleriniz otomatik olarak gelecektir. Sorununuz çözülmediyse 0(850) 850 25 80 bizimle iletişime geçiniz.
CMS ile Bilgisayarıma Kayıt Alabilmek için Ne Kadar Sabit Disk Alanı Gerekmektedir?
Bilgisayarınıza kayıt ve yedekleme yapabilmek için, bilgisayarınıza ait diskte minumum 20GB ‘lık bir saklama alanın müsait olması gerekmektedir.
Diespi Marka Kayıt Cihazından USB Belleğe Nasıl Yedek Görüntü Alabilirim?
Mouse(fare) kullanarak daha kolay yedek alabilirsiniz. Mouse den sağ tuşu tıklayın, açılan pencerenin en altında Ana Menu yazar. Ana Menüyü tıkladığınızda karşınıza kullanıcı adı ve şifre girişi çıkacaktır. Giriş yaptıktan sonra Yedekleme yazan Bölüme tıklıyorsunuz. Açılan ekranda takılı olan USB diski seçiyorsunuz. Açılan saat ve tarih ekranında yedek almak istediğiniz zamanı belirliyorsunuz ve EKLE butonuna tıklıyorsunuz. Sıralı halde kayıtları göreceksiniz. Almak istedikleriniz seçip ekranın en altında BAŞLAT butonuna tıklıyorsunuz. 16GB üzeri USB Bellekler sağlıklı çalışmayabilir. Maksimum 16 GB USB bellek kullanmanızı öneririz.
Soru Yüklemeleri Devam Etmektedir. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.
Cevap
Soru Yüklemeleri Devam Etmektedir. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.
Cevap
Soru Yüklemeleri Devam Etmektedir. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.
Cevap
Soru Yüklemeleri Devam Etmektedir. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.
Cevap
Soru Yüklemeleri Devam Etmektedir. Anlayışınız İçin Teşekkür Ederiz.
Cevap
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı