12 Volt 10 Amper Slim Metal Adaptör
12 Volt 10 Amper Slim Metal Adaptör

12 Volt 10 Amper Slim Metal Adaptör

Marka : Ahdip
Fiyat : ₺218,71  + KDV
KDV Dahil : ₺258,08
₺86,03 'den başlayan taksitlerle

  • Tanım : Adaptör
  • Voltaj : 12 Volt
  • Akım : 10 Amper
  • Güç : 120 Watt
  • Tip : Slim
  • Giriş : AC220-240 Volt 50-60Hz
  • Aşırı ısınmaya karşı uygun
  • Enerji giriş çıkışlar için uygun kablolar kullanılmıştır.
  • Metal kasa
  • Kaliteli, Uzun ömürlü kullanım

Adaptör Nedir ?

Elektronik cihazlara elektrik enerjisi aktarımı yapan adaptörler birer güç kaynağıdır. Büyük güç isteyen cihazlar için metal kasa adaptörler tercih edilir. Metal kasa adaptörler yaygın olarak P10 panellerde, güvenlik kamera sistemlerinde ve led aydınlatma alanlarında kullanılır. Bu kullanılan alanlardaki cihazlara doğru akım ile güç sağlar. Farklı volt ve amper değerlerinde satılmaktadır. Bazı modellerde tek + ve – varken yeni modellerde iki + ve iki – ile topraklama mevcuttur. Adaptörler güvenlik sistemlerinin zorunlu bir parçası olduğu için özellikle topraklama bulunan adaptörleri tercih etmeniz gerekmektedir.

Son yıllarda ithalatın ve talebin hızlanmasıyla birlikte Kullanılacak alandaki cihazların gereksinimine göre uygun değerlerde adaptörler fazlasıyla bulunmaktadır. Güvenlik sektöründe En sık tercih edilenler 12v 5a, 12v 10a, 12v, 20a ve 12v 30 amperlerdir.


Amper, Volt ve Watt Nedir ?


Basit bir şekilde anlatmak gerekirse
Amper, elektrikte akım şiddeti birimidir. Birim zamanda geçen elektrik yükü miktarına elektrik akımının şiddeti denir. Bir iletkenin belli bir kesitinden saniyede bir Coulomb elektrik yükü geçerse, akım şiddeti bir amper (1A) olur.

Volt ise elektrikte kullanılan potansiyel farkı birimidir. Bir ohm'luk bir direnç üzerinden, bir amper'lik elektrik akımı geçmesi halinde direncin iki ucu arasındaki gerilim bir (1V) volttur.

Watt , Enerji dönüşümü oranını ölçen birimdir. Joule bölü saniye olarak tanımlanır. Kısaca W harfiyle gösterilir.

Güvenlik kamerası kaç amper çeker? Kaç Volt Kullanır?


Güvenlik kameraları yapısına ve kullanım amacına göre üretimlerde değişkenlik göstermektedir. Standart kameraların neredeyse tamamı 12 Volt ile çalışmaktadır. 9V ile 56V arası çalışan kameralar olduğu gibi 220V ile de çalışan kameralar bulunmaktadır.

Gece görüşlü güvenlik kameralarıyla birlikte kameraların gündüz ve gece çektiği amperler değişkenlik göstermektedir.  Kamerada kullanılan ledler bu değişkenliğe en büyük nedendir. Fakat ortalama olarak baz alırsak standart bir güvenlik kamerası (dome/Bullet) Maksimum 2A Yani iki Amper Çekmektedir diyebiliriz. Böylelikle 8 kameralı bir sistemde 12V 16A on altı ampere ihtiyaç duyulmaktadır.

Maksimum 2A iki amper dememizin yegane sebebi ise kablonun mesafesine ve kalitesine oranla amper kaybını da göz önüne almaktayız.

Not  : Kameranızın marka ve modeline ait detaylı özelliklerde çektiği amper , Watt ve volt yazmaktadır. Kesin ve Doğru Değerler için Markanın tedarikçisine başvurunuz.

 

Çerez Kullanımı